101 kendte Snapchat-navne - hvem de skal følge, og hvor de kan findes

Taylor Swift, Calvin Harris og selvfølgelig Kim K & hellip;

Ja, ja, du kan muligvis følge dine yndlings celebs på Twitter og 'like' deres officielle Facebook-side, men det er alt sammen den gamle hat nu. Kom med tiden, mennesker - som Kim K beviste, er stedet at få den bedste indsigt i livet for dem, du beundrer og forguder, Snapchat.

Den sociale service med en udløbsdato fortsætter med at vokse, med celeb-snaps, der giver et mere personligt kig på, hvordan den anden halvdel lever. Men med tilfældige aliaser, der viser sig populære og ingen søgefunktioner tilgængelige, er disse irriterende celebs ikke altid de nemmeste at jage.



Bare rolig dog Digital spion er her for at hjælpe med din ultimative berømthed Snapchat startpakke ...

Snapchat-navne på berømtheder

Alesha Dixon Snapchat brugernavn: thealeshashow

Alexa Chung Snapchat brugernavn: chungalexa

Ansel Elgort Snapchat brugernavn: anselelgort

Ariana Grande Snapchat brugernavn: moonlightbae



iPhone XR med 10 GB data til £ 58 om månedenshop.ee.co.uk£ 58,00 Køb nu

Arnold Schwarzenegger Snapchat brugernavn: arnoldschnitzel

Avicii Snapchat-brugernavn: timbling

Bella Thorne Snapchat brugernavn: bellathornedab

Bella Hadid Snapchat brugernavn: babybels777

Blac Chyna Snapchat brugernavn: BlacChynaLA

hvor mange årstider vil flashen have
Blac Chyna, Rob Kardashian

Instagram

Blake Lively Snapchat brugernavn: LivligBK

Bobby Norris Snapchat brugernavn: bobbycnorris

Brody Jenner Snapchat brugernavn: nextjenneration

Calvin Harris Snapchat brugernavn: CalvinHarris

Taylor Swift, Calvin Harris smooch

Taylor SwiftInstagram

Cara Delevingne Snapchat brugernavn: Caradevilqueen

Caroline Flack Snapchat brugernavn: flickflack

Chance Snapchat-brugernavn: mynamechance

Charlie Puth Snapchat brugernavn: notcharlieputh

Charlotte Crosby Snapchat brugernavn: clc_17

Chris Brown Snapchat brugernavn: Bpchrisbrown



ÆbleiPhone XS med 10 GB data til £ 73 om månedenshop.ee.co.ukUS $ 64,00 Køb nu


Chris Pratt Snapchat brugernavn: chrisprattsnap

Chrissy Teigen Snapchat brugernavn: chrissyteigen

Ciara Snapchat Brugernavn: ciara

Conor Maynard Snapchat brugernavn: conorpmaynard

Courtney Stodden Snapchat brugernavn: courtastodden

Craig David Snapchat brugernavn: craigdavid

David Guetta Snapchat brugernavn: davidguettaoff

Demi Lovato Snapchat brugernavn: theddlovato

Hoved, næse, skønhed, Canidae, hund, øre, sommer, ben, hånd, arm,

Demi LovatoInstagram

Dougie Poynter Snapchat brugernavn: idougahole69

Dwayne 'The Rock' Johnson Snapchat brugernavn: TheRock

Dwayne

Instagram

Ed Sheeran Snapchat brugernavn: teddysdaytoday

Ellen Degeneres Snapchat brugernavn: Ellen

Enrique Iglesias Snapchat brugernavn: henrychurches

Eva Longoria Snapchat brugernavn: realevalongoria

Ferne McCann Snapchat brugernavn: fernemccann

Femte Harmony Snapchat-brugernavn: 5thharmony



ÆbleiPhone XS Max med 10 GB data til £ 78 om månedenshop.ee.co.uk£ 78,00 Køb nu


Five Seconds Of Summer Snapchat brugernavn: wearefivesos

Fleur East Snapchat brugernavn: Fleur.East

Gary Beadle Snapchat brugernavn: gaz2270

Gemma Collins Snapchat brugernavn: gemcqueen

George Shelley Snapchat brugernavn: higeorgeshelley

Gigi Hadid Snapchat brugernavn: doublegiforce

Gwen Stefani Snapchat brugernavn: itsgwenstafani

Hailee Steinfeld Snapchat brugernavn: haiz

Hailey Baldwin Snapchat brugernavn: haileybaldwin

Hetti Bywater Snapchat brugernavn: bywater_hetti

Hilary Duff Snapchat brugernavn: ohheyhilary

Relateret historie

Jacqueline Jossa Snapchat brugernavn: jacquelinejossa

Jade Thirlwall Snapchat brugernavn: justjadeamelia

Jamie Foxx Snapchat brugernavn: iamjamiefoxx

Jamie Laing Snapchat brugernavn: jamielaing

Jared Leto Snapchat brugernavn: JaredLeto

hvad der sker i slutningen af ​​fremmede ting

Jason Derulo Snapchat brugernavn: derulo_jason

Jason Derulo bliver nøgen i videoen til, er,

Jennifer Lopez Snapchat brugernavn: JLobts

Jeremy McConnell Snapchat brugernavn: jeremymccc8

Jess Glynne Snapchat brugernavn: JesssGlynne

Jesy Nelson Snapchat brugernavn: jesynels

Jessica Alba Snapchat brugernavn: jessicamalbe

Jess Wright Snapchat brugernavn: jesswright77



SamsungSamsung Galaxy S9 med 4 GB data til £ 38 om månedenshop.ee.co.uk£ 58,00 Køb nu


Jimmy Fallon Snapchat brugernavn: fallontonight

Joe Jonas Snapchat brugernavn: joseadam

Joey Essex Snapchat brugernavn: jaydote

John Boyega Snapchat brugernavn: Jboyega

Joseph Gordon Levitt Snapchat brugernavn: JGL1981

Justin Bieber Snapchat brugernavn: RickTheSizzler

Kate Hudson Snapchat brugernavn: khudsnaps

Katie Price Snapchat brugernavn: kp-officiel

Kendall Jenner Snapchat brugernavn: kenjen

Kevin Hart Snapchat brugernavn: Lilswag79

Khloe Kardashian Snapchat brugernavn: khloekardashian

Kim Kardashian Snapchat brugernavn: KimKardashian

Kourtney Kardashian Snapchat brugernavn: kourtneykardash

Kylie Jenner Snapchat brugernavn: KylizzleMyNizzl

Lady Gaga Snapchat brugernavn: Ladygaga

Lady Gaga

Getty Images

Leigh-Anne Pinnock Snapchat brugernavn: leigh-annepinn

Lewis Hamilton Snapchat brugernavn: lewishamilton

Liam Payne Snapchat brugernavn: snap_leemop

Lille Mix Snapchat-brugernavn: Littlemix_offic

hvornår starter de gående igen op igen

Macklemore Snapchat brugernavn: mackandryan

Iggy Azalea og Macklemore deltager i iHeartRadio Music Festival 2014

Kevin Mazur / WireImage

Meghan Trainor Snapchat brugernavn: mtrainor22

Michael B Jordan Snapchat brugernavn: michaelbjordan

Miley Cyrus Snapchat brugernavn: mileycyrus

Miley Cyrus topløs selfie

Instagram

Millie Bobby Brown Snapchat brugernavn: milliebbrown

Miranda Kerr Snapchat brugernavn: mirandakerr

Niall Horan Snapchat brugernavn: niallhoran

Nick Grimshaw Snapchat brugernavn: hiyagrimmy

Nick Jonas Snapchat brugernavn: JickNonas




ÆbleiPhone X med 8 GB data til £ 58 om månedenshop.ee.co.ukUS $ 64,00 Køb nu

Paris Hilton Snapchat brugernavn: realparishilton

Perrie Edwards Snapchat brugernavn: perriesnap

Phillip Schofield Snapchar brugernavn: phillipschofe

Rebel Wilson Snapchat brugernavn: rebelwilsonsnap

Reese Witherspoon Snapchat brugernavn: snapsbyreese

Reese Witherspoon i en Draper James-video.

Draper JamesYoutube

Rihanna Snapchat brugernavn: rihanna

Rosie Huntington-Whiteley Snapchat brugernavn: rosiehw

Ryan Seacrest Snapchat brugernavn: ryanseacrest

Selena Gomez Snapchat brugernavn: SelenaGomez

Selena Gomez optræder i New Jersey

Brian KillianGetty Images

Shawn Mendes Snapchat brugernavn: shawnmendes

Snoop Dogg Snapchat brugernavn: snoopdogg213

Spencer Pratt Snapchat brugernavn: prattspencer

Taylor Swift Snapchat brugernavn: taylorswift

Weeknd Snapchat brugernavn: xo.official

Tyga Snapchat brugernavn: lamboluxury

Usher Snapchat brugernavn: howusnap

Vanessa Hudgens Snapchat brugernavn: gypsybanessa

Vicky Pattison Snapchat brugernavn: vickypattison1

Zayn Malik Snapchat brugernavn: ZAYN

Zedd Snapchat brugernavn: zedd

Zendaya Snapchat brugernavn: zendaya_96